banner

História

História

Spoločnosť PROBUGAS patrí medzi najväčších dodávateľov propánu a propán-butánu na slovenskom trhu s dlhoročnou tradíciou. Svojou profesionalitou a inovatívnym prístupom zaručuje kvalitné a rýchle dodávky plynu v rámci celého Slovenska. 

1991
Založenie spoločnosti PROBUGAS a.s. s dvoma akcionármi – SPP a.s. a holandská spoločnosť PAM GAS (člen skupiny SHV Energy).

1992
PROBUGAS otvára 1. špecializovanú predajňa propán a propán-butánových spotrebičov v Bratislave.

1994 – 1996
PROBUGAS sa stáva úspešným lídrom na trhu, aj vďaka výstavbe dvoch 500 kubíkových zasypaných zásobníkov na martinskej plniarni, čo predstavuje zvýšenie skladovej kapacity plynu o 425 ton.

1996 - 1997
Na Slovensko prichádza alternatívny pohon – propán-bután na pohon motorových vozidiel (LPG). Začínajú sa stavať čerpacie stanice, do ktorých dodáva plyn spoločnosť PROBUGAS. Zavedenie značky VIFF – LPG na pohon ako garancia kvality a ekologického produktu.

1998
PROBUGAS otvára nový segment – LPG na pohon do vysokozdvižných vozíkov (VZV).

2001 – 2003
V zmysle zvyšujúcej sa konkurencie na trhu, pribúda aj nelegálnych praktík, t.j. veľmi nebezpečného plnenia plynu do fliaš priamo z výdajného stojana na čerpacej stanici. PROBUGAS v tejto veci aktívne vystupuje v médiách a zavádza bezpečnostné opatrenia ako napr. bezpečnostné fólie na ventily fliaš.

2004
Uvádza spoločnosť na trh nový typ fliaš na pohon vysokozdvižných vozíkov – kompozitné fľaše VIFF PROBUGAS Easy. Boli to prvé plynové fľaše na Slovensku z iného materiálu ako z ocele.

2006
Sa stal PROBUGAS  jedným zo štyroch zakladajúcich členov Združenia LPG spoločností.

2007 – 2010
Otváranie nových predajných segmentov – najvýznamnejší HORECA – profesionálne plynové grily + nové fľaše PROBUGAS Easy s ventilom clip-on a nových služieb – telemetria, manažment plynovej inštalácie a rozšírenie technického servisu.

2009 – 2012
Roky zmien a inovácií, najmä v prístupe a komunikácii ku klientovi, zavedenie OBTC, CRM a digitalizácie interných procesov.

2014
PROBUGAS sa začlenila do skupiny AEN Group, nemecký holding, ktorý na slovenskom trhu podniká s elektrinou a plynom, ako aj vo výrobe a distribúcii tepla.

2015
PROBUGAS buduje sieť LPG čerpacích staníc.