Plynové fľaše – na varenie, kúrenie, grilovanie

Plynové fľaše - Propán a Propán-Bután

Zdroj: ZLPGS. PROBUGAS, a.s. je zakladajúci člen Združenia LPG spoločností.

Propán-butánové fľaše majú v priemysle i v domácnostiach široké možnosti využitia. Sú vhodné na trvalé či dočasné vykurovanie, ohrev vody, ale aj ako záložný zdroj energie, varenie v prírode. V priemysle sú ideálne ako zdroj energie pri zváraní, rezaní, spájkovaní.

Väčšina gazdiniek ale aj profesionálnych kuchárov dáva prednosť vareniu na plyne. Je to z dôvodu možnosti jeho presného a plynulého nastavenia výhrevnosti, krátkych nábehových časov v porovnaní s elektrickými spotrebičmi ako aj ľahkej údržby.

Plynové grily pripojené na fľašu zabezpečujú bezpečnú a rýchlu prípravu jedla na balkóne aj terase. Žiadny popol, či sťažnosti susedov, len zdravšie moderné grilovanie s prirodzenou chuťou a vôňou.

Ponúkame široký sortiment plynových fliaš:

  1. tradičné oceľové
  2. ľahké kompozitné
  3. fľaše s clip-on ventilom, v predaji pod názvom PROBUGAS Easy

Vďaka špeciálnemu clip-on ventilu je pripojenie spotrebiča na plynové fľaše veľmi jednoduché a rýchle. Clip-on ventil si môžete zakúpiť v našom eshope.

🔽 Propán 🔽

Plynové fľaše

🔽 Propán 🔽

🔽 Propán-Bután 🔽

Využitie

Propán-butánové fľaše majú v priemysle i v domácnostiach široké možnosti využitia. Sú vhodné na trvalé či dočasné vykurovanie, ohrev vody, ale aj ako záložný zdroj energie, varenie v prírode. V priemysle sú ideálne ako zdroj energie pri zváraní, rezaní, spájkovaní, príprave cementu a asfaltových zmesí alebo pri pohone vysokozdvižných vozíkov.

Priemysel

Propán a propán-bután má v priemysle široké možnosti využitia. Sú vhodné nielen na trvalé a dočasné vykurovanie, ohrev vody, ako záložný zdroj energie či zdroj na vykrývanie špičiek pri primárnom používaní inej energie, ale aj na technologické účely – zváranie, rezanie, spájkovanie, prípravu cementu a asfaltových zmesí a mnohé ďalšie.

Ohrev vody

Plynové ohrievače vody zabezpečujú ohrev vody najekonomickejším spôsobom. Sú vhodné všade tam, kde je požadovaný väčší odber teplej vody na viacerých miestach súčasne. Môžete si vybrať zo zásobníkových a prietokových ohrievačov, alebo rovno využiť špičkovú technológiu - plynové spotrebiče RINNAI.

Vykurovanie

Rôzne zdroje energií ponúkajú viaceré alternatívy akou formou vykurovať. Z pohľadu ekológie, finančnej úspory a úspory energie je voľba kúrenia na plyn tá najlepšia alternatíva. Vykurovanie propánom je vhodné najmä na miestach, kde nie je dovedený zemný plyn. Pri menších odberoch stačia plynové fľaše, pre väčšie objemy sa použijú zásobníky.

Varenie

Propán si vďaka svojim výhodným vlastnostiam, vysokej účinnosti a hospodárnosti našiel široké uplatnenie aj pri varení. Väčšina gazdiniek ale aj profesionálnych kuchárov dáva prednosť vareniu na plyne pred elektrinou. A to najmä z dôvodu možnosti jeho presného a plynulého nastavenia výhrevnosti, krátkych nábehových a dobehových časov v porovnaní s elektrickými spotrebičmi ako aj ľahkej údržby.

Terasy a grilovanie

Plynové grily zabezpečujú bezpečnú a rýchlu prípravu jedla na balkóne aj terase. Žiadny popol, žiaden prepálený tuk, žiadne sťažnosti susedov, len zdravšie moderné grilovanie s prirodzenou chuťou a vôňou.

Kemping

Fľaše na propán-bután, ktoré sú univerzálnym a bezpečným zdrojom energie, môžete využiť nielen pri grilovaní, turistike či kempovaní, ale môžu Vám napr. ako súčasť rôznych plynových zariadení poslúžiť k osvetleniu či vykurovaniu miest, kde nie je iný zdroj energie.

Pohon

Vysokozdvižné vozíky na propánový pohon pracujú plný výkon počas celej pracovnej zmeny. Sú vhodné na použitie v exteriéri aj v interiéri, prekladanie, prenos paliet, jazdu po nerovných povrchoch, jazdu po šikmých rampách a aj na nepretržitú prevádzku. Nezadymia halu či sklad a nezvyšujú majiteľovi náklady na kúrenie kvôli vetraniu. Na rozdiel od akumulátorových vozíkov, propánové vozíky nepotrebujú niekoľkohodinové prestávky na dobitie akumulátorov.

Bezpečnosť

Ako bezpečne používať plynové fľaše

Zdroj: ZLPGS. PROBUGAS, a.s. je zakladajúci člen Združenia LPG spoločností.
Zdroj: ZLPGS. PROBUGAS, a.s. je zakladajúci člen Združenia LPG spoločností.

Bezpečnostné prvky na ochranu pred nelegálnym plnením fliaš

V poslednej dobe monitorujeme veľký počet porušení predpisov spojených s manipuláciou s tlakovými nádobami a zásobníkmi. Tieto činnosti majú za následok na začiatku klamanie spotrebiteľa a na konci verejné ohrozenie. Aby si spotrebitelia boli istí, že fľaša je v poriadku, je potrebné skontrolovať ochranné prvky nakreslené na fľaši. Plyn vo fľašiach kupovať len na riadnych výmenných miestach – nečerpať plyn do fliaš z výdajných stojanov na čerpacích staniciach LPG!

Bezpečné skladovanie plynových fliaš

Je zakázané skladovať fľaše pod úrovňou terénu (napr. v pivničných priestoroch), na schodištiach, povalách a v miestnostiach určených na spanie. Mali by sa skladovať v stojatej polohe, s uzavretým ventilom a dotiahnutou plastovou maticou. Fľaše treba skladovať tak, aby nebola prekročená povrchová teplota 40 °C.

 

Ako zistím, že kupujem originálnu fľašu?

Každá fľaša musí mať etiketu s informáciami o rizikách, na ktorej je uvedený dodávateľ plynu. Väčšina bezpečne plnených fliaš je tiež opatrená na ventile samozmršťovacou fóliou alebo iným originálnym uzáverom. Iba pri originálnej fľaši máte istotu, že bola naplnená správne a je bezpečná.

 

Aká je minimálna vzdialenosť pre umiestnenie fľaše od tepelného zdroja?

Minimálna vzdialenosť pre umiestnenie fľaše od tepelného zdroja je 1 meter.

 

Vzdialenosť od tepla